Mercat de fitxatges

Els equips del grup 5 de la Tercera Divisió comencen a perfilar les plantilles de la propera temporada. Així queda el mercat en l’ordre de la classificació de la temporada 2019-20.

Terrassa FC

Altes: Xavi Betrán (Tona),  Sergio Castillo “Casti” (Horta), Marc Muñoz (Damm) i Joel Luna (Girona juvenil).

Baixes: David Virgili; Jordi López; Domingo Berlanga, “Domi”, Samu Zapico, Eric Ruiz, Agus de Giovanni i Genís Blasco.

Renovacions: Fernando Galeano, Albert López, Kilian Villaverde, Jaume Pascual i José Ortega.

 

CE Europa

Altes: Gerard Nolla (Horta), Pau López (Cerdanyola) i Miki Poveda (Girona B), Sergio Fernández (Granollers), Marc Briones (Cerdanyola) i Arnau Vilamitjana (filial).

Baixes: Jordi Cano, Uri Vives, Marc Priego, Miki Puerto i Joel Jorquera, Guillem Josa i Kilian Vicente.

Renovacions: David Vilajoana (entrenador), Álex Cano, Alberto González, Guillem Castell, Álex Gutiérrez, Èric López, Albert Martín, Sergi Pastells, David Jiménez, Uri Gonález, Ignasi Varona, Adri Guilleni Alfons Serra.

 

UE Sant Andreu

Altes:

Baixes: Roger Escoruela, Ramon Terrats, Sergi Serrano, Carlos Craviotto, Laro SetiénJaume Villar i David Serrano.

Renovacions: Mikel Azparren (entrenador), Ton Alcover i Joan Noguera, José Antonio Llamas i Marcel Serramitja

CF Peralada

Altes: Adrià Casanova (CE Banyoles), Roger Cunill (UE Vic), Cristian del Pozo (CE Banyoles) i Muritala Quadri (Girona FC B)

Baixes: Pol Gómez, Marc Medina, Jorge Torres i Sergio Álvarez.

Renovacions: Albert Carbó (entrenador), Sergi Romero, Arnau Ortiz, Ritxi Mercader, Víctor Bertomeu, David Aroca, Eric Vilanova, Josu Currais, Gerard Asparó, Ivan Amoedo, Èric Pimentel i Carles Puig.

 

FC Vilafranca

Altes:

Baixes: Martí Tapia, Diego Pérez (segon entrenador), Juan Pablo Amantini, Juli Serrano, Angel de la Torre, Xavi Civil, Luca Treviño, Lucas Ribeiro i Sergi Masqué.

Renovacions: Iván Moreno (entrenador).

 

UE Vilassar de Mar

Altes: Martí Serra (Granollers), Miguel López (Mollet), Jordi Aumatell (Castelldefels), Jordi Casta (juvenil Espanyol), Marc Pascual (Mataró) i Ferran Tacón (Martinenc)

Baixes: Eloi Pena; Roger Matamala; Alex González, “Gonpi”; Sergio Mendoza; Bruno Llorente; Chechu Besonias i Adri Menárguez.

Renovacions: Albert Aybar, “Peque” (entrenador); Fran Fuentes; Soufiane el Maymouni; Antonio David Montiel; Edu Domingo; Santi Varese; Javier Eslava; Ruben Canelada; Víctor Granero; Xavi Pluvins; Pau Rosales; Carlos Cano, José Andrés Borges i Alberto Roman.

 

EC Granollers

Altes: Arnau Arruebo (Mollet), Erbol Atabaev (Juvenil A), Adrià Prado (Banyoles), Sergi Altimira (CE Sabadell juvenil), Àlex Túnez (Damm), Iker Hernández (CE Sabadell juvenil), Arnau Campeny (Horta), Marc Rio (Horta), Dani Muela (Palamós), Suaibo Sanneh (Damm) i Marc Gelmà (Figueres).

Baixes: Sergio Fernández, Sergi Besonias, Diego Garzón, Marc Garcia, Joan Gual, Arnau Fortuny, Martí Serra, Alejandro Muñoz i Víctor Díaz.

Renovacions: José Solivelles (entrenador); Jordi Peris (segon entrenador); Ricard Alcántara; Max Llovera; Víctor Morales; Oriol Molins; Alex Castillo; Ñito Martín; Pau Darbra; Alvaro García, “Varo”; Guillem Pujol; Albert Ruiz i Eloi Zamorano.

 

CF Pobla de Mafumet

Altes: Jhon Manrique (Catllar), Alexis Paredes (juvenil Vila-seca), Víctor Bastardo (juvenil Nàstic), Sergio Cáliz (juvenil Nàstic), Ricard Robledo (juvenil Nàstic), Marc Álvarez (juvenil Nàstic),  Zakzaria el Idrissi (juvenil Nàstic), David Grifell (Igualada), Bruno Llorente (Vilassar), Dani Argilaga (Prat) i Albert Miravent (Castelldefels).

Baixes: Alex Baño, Sergio Montero, Pol Prats, Sergio Cardona, Pol Domingo, Roger Figueras i Alberto García.

Renovacions: Albert Company (entrenador).

 

CE Manresa

Altes: Ferran Costa (entrenador, Terrassa), Nil Pradas (Igualada), Xavi Toldrà (Nàstic Tarragona Juvenil), Franco Nantes (Igualada), Jordi de Sande (Martorell), Aleix Díaz (Manlleu), Álex Sánchez (Viladecans), Eloi Pena (UE Alella), Xavi Pujó (Juvenil), Àlex Iglesias (Juvenil), Joan Castanyer (estudiant a Noruega), Juan Pablo Amantini (Vilafranca), Toni Sureda (Vic), Juli Serrano (Vilafranca), Marc Vito (Olot), Oriol Valls (Girona B, cedit al Lleida Esportiu), Noah Baffoe (Girona B), Ferran Generó (Europa Juvenil) i Uri Pérez (Cornellà).

Baixes: Andreu Peralta (entrenador), Bernat Benito, Albert Alavedra, Pol Busquets, Florent Reverdy, David Sánchez Ruano, Jonny Vinasco, Miguel Ángel Luque, Fran Orellana, Walter Fernández i Biel Rodríguez.

Renovacions: Sergi Solernou, Moha Djitte, Izan Checa, Òscar Pulido i Marc Cuello.

 

UE Castelldefels

Altes: Sergio Navarro (Sants), Guillem Hernández (Sants), Adri Valle (equip filial), Guille Marín (Gavà), Cristian Fabregat (Sants), Aitor Serrano (Ascó), Fran Orellana (Manresa) i Guillem Josa (Europa).

Baixes: Jordi Aumatell (Vilassar Mar), Albert Miravent (Pobla Mafumet) , Albert Alegre (Santfeliuenc), David Silvia ‘Peke’ (Horta), Isaac Padilla (Horta) i Sergi Gestí (Valls).

Renovacions: Miki Carrillo (entrenador); Jonathan Ferreira; Albert Miravent; Miguel Marín; Alan Liesegang; Alejandro Blasco; Juan Antonio Martín, “Juanito”; Kike Ramírez; Joel Coch; Álex Romero; Ramón Marimón, Jaume Aparicio i Pedro Bilbao.

 

UA Horta

Altes: Víctor Valdés (entrenador) i Felipe Ortiz (segon entrenador).

Baixes: Raul Matito (entrenador); Rubén Cruz, “Rubi”; Luis Gaudioso; Yamandú Morgade; Arnau Campeny; Joan Vives; Marc Rio; Joan Inés; Albert Samsó; Mario Fernández (segon entrenador); Albert Vega, “Peke”; Edgar Tejada; Gerard Nolla, Adrià Recort, Rubén Sánchez i Sergio Castillo, “Casti”.

Renovacions: Aleix Arenas, David López i Mateo Stamatov.

 

Cerdanyola FC

Altes: Albert Alavedra (Manresa); Marc Jiménez (juvenil); Àlex Prat (Júpiter); Jonathan Vinasco, “Jonny” (CE Manresa); Álex Lázaro (Jabac Terrassa); Javi López-Pinto (Cornellà) i Edwin Fernández (juvenil).

Baixes: Marc Hervias, Àlex Torres, Roger Colomina i Pitu Plazuelo.

Renovacions: Toni Carrillo (entrenador); David Cruz, “Pitu” (segon entrenador); Manu Martín; Rubén Giménez; Javi López; Alberto García; Dani Martí; Nils Puchades; Uri Escabrós; Pablo Servetti; Raul Manso; Wilber Hurtado; Hamza Bakali; Edwin Fernández; Mari Manso, Juan Sosa i Carlos Cano.

 

UE Figueres

Altes: Enric Maureta (Mulhouse), Marc Bech (Banyoles), Pol Bastidas (Banyoles), Pol Gómez (Peralada), Marc Medina (Peralada), Jorge Torres (Peralada), Andrés Díez (Prat), Pau Baró (juvenil Figueres) i Angel Blanco (juvenil Figueres) i Mario Mendoza (UE Olot juvenil).

Baixes: Marc Gelmà, Genís Balaguer, Romans Carrillo, Joel Arumí i Bora Barry.

Renovacions: Javi Salamero (entrenador); Gabriel Vidal; Iván Vidal; Pepu Soler; Carles Gallardo, “Gallo”; Abel Fàbregas; Carles Coto; Uri Ayala, Pol Tarrenchs, Carlos Treviño i Oriol Pujadas.

 

CP San Cristóbal

Altes: Abdeslam Elouliad (filial), Gerard Enrich (Vic), Andy Gorfinkel (Guineueta), Joan Muntada (retirat per feina), Roger Escamilla (Tàrrega), Damián Obispo (FE Grama), Martí Manchado (Jabac Terrassa), Rubén Sánchez (Horta) i Chechu Besonías (Granollers).

Baixes: Ruy Gama, Ramón Suárez, Carlos García, Andrés Heredia, Jordi López, Eric Zárate, Júnior Cunha, Xavi Múrcia (cedit), Adri Menárguez i Oriol Pujadas.

Renovacions: Oliver Ballabriga (entrenador), Óscar Sierra, Cristian Gómez, Ricki Calamardo, Mario Cantí, Mario Domingo, Sergi Martínez, Sergio Mendoza, Juanpi Sepúlveda, Tom Diawara i Óscar Oliver.

Santfeliuenc FC

Altes: Adrián Toro (Juvenil Ciutat Cooperativa St Boi), Guillem Ramón (Vista Alegre), Dani Peña (Juvenil A Damm), Àlex Baño (Pobla Mafumet), Carlos García (San Cristóbal), Sergio Morgado (Atlètic Sant Just),  César Valero (CF Damm), Àlex Torres (Cerdanyola), Albert Alegre (Castelldefels) i Mario Victorio (Santboià).

Baixes: Gerard Rovira, Raúl Capitán, Albert Porqueras, Otger Vendrell, Germán Collado, Jota Fernández, Joan Gibert, Ricard Cabrera, Jaime González i Juanjo Prior.

Renovacions: Andrés González (entrenador), Jaume Duran, Raúl Pérez, Jonatan Collado, David Romo, Kevin Sánchez, David Toro, Roger Valdés, Sergi Boira, Sani Bello, Alfonso Castellano i Daniel Maldonado.

 

CE Banyoles

Altes: Pitu Batlle (entrenador, CF Verges); Eric Torres (Llagostera B); Jam Baldeh (l’Escala); Sanku Jabbie (Guíxols); Marçal Sáenz (l’Escala); Marc Roura (Girona B); Cristian Venzal (Girona B); Pau Ribas (Escala); Ignasi Gómez (juvenil Girona); Hassan Laari (Gimnàstic Manresa) i Boran Minic, “Botxi” (Girona B).

Baixes: Adam Fontes (entrenador), Marc Viadé, Marc Bech, Albert Genís, Josep Maria Majó, Cristian del Pozo, Titi Bagué, Adrià Prado, Adrià Casanova, Bru Ortega, Pol Bastidas i Martí Bagué.

Renovacions: Martí Bartrina, Nil Congost, Andreu Moreno, Jordi Turón, Jordi Sala, Eric Gispert, Toni Güell, Moha Abouhafs, Henry Gilham, Quim Rodríguez i Sergi Ferrusola.

 

CF Igualada

Altes: Miguel Ángel Luque (Manresa), Arnau Cuadras (Damm), Bernat Benito (Manresa), Sergi Casals (Sants), Favio Osorio (Viladecans), Genís Cargol (Damm), Mikel Martín (juvenil), Ander Venteo (juvenil), Jairon Espinosa (juvenil), Bruno Moral (Manresa), Hamza Bella (Gimnàstic Manresa), Romans Carrillo (UE Figueres), Sergio Álvarez (Peralada) i Lucas Palma (Palamós).

Baixes: Albert Alfonso, Nil Pradas, Marc Vicente, Joel Solà, Franco Nantez, David Grifell. Ivan de Nova, Santi Triguero i Hichem Boudemol

Renovacions: Marc Cabestany (entrenador), Pau Bosch, Pedro Calvo, Bernat Sansano, Martí Just, Éric González, David Baraldés, Óscar Garcia i Martí Just

 

UE Sants

Altes: Joan Compte (Can Vidalet); Marc Martín, “Marcus” (juvenil); Ivan García (Martinenc); Marçal Vila (CE Pubilla Casas, cedit); Rubén Cruz “Rubi” (Horta); Marc Hervias (Cerdanyola); Alex Calatrava (Parets), Jordi López (Terrassa, cedit al San Cristóbal), Domingo García (juvenil Cornellà), Gerard Batalla (juvenil Europa) i Christian Alarcón (Sant Quirze).

Baixes: Aleix Lage; Sergio Navarro; Cristian Fabregat; Adrián Navarro “Picolo”; Guillem Hernández; Albert Sumarroca; Fran Avilés; Sergi Casals; José Avellaneda, “Josele”; Sergi Vicente; Sergio Rodríguez, Javier Delgado i Alberto Gómez.

Renovacions: Guillermo Torres, Tito Lossio (entrenador), David Cura, Cristian Mulero, Juli Berenguer, Oriol Antonell, Eric Ruiz, Miguel Martínez i Carles Torrentbó.

 

CF Muntanyesa

Altes: Mohamed Touray (Premià); Isaac Maldonado (sense equip); Marc Garcia (EC Granollers), Ruy Gama (San Cristóbal) i Albert Llorca, “Dowi” (Gavà).

Baixes: Javi Sánchez.

Renovacions: José Santos; Dani Andreu (entrenador); Omar Balde; Ion Vázquez; Joshua Ortiz; Érik Pérez; Alex Alba; Jose Segovia; Khalid Bouadid; Jaime Hernández; David Soriano, “Sori”; Miguel Sanvidal; Pau Fernández; Fernando Velillas;  Badri Bendeliani; Carlos Júnior Pérez, Carlos Gracia, “Kuele”; Pedro Garcia i Agustín Fernández.

 

Girona FC B

Altes: Pau Víctor (juvenil); Adrián Turmo (juvenil); Aaron Pedrero (Ebro); Pablo Calvete (Ponferradina), Àlex González, “Gonpi”, Ramon Terrats (Sant Andreu) i Jaime González (Santfeliuenc).

Baixes: Cristian Venzal, Noah Baffoe, Lluc Banús, Maik Molist, Marc Roura,  Miki Poveda i Muritala Quadri.

Renovacions: Axel Vizuete (entrenador).

 

escut unio esportiva valls

UE Valls

Altes: Gonzo García (Monzón), Oscar Torre (Ascó), Jordi Estivill (Riudoms), Marcel Messeguer (Ascó), Sergi Gestí (Castelldefels) i Sergi Masqué (Valls).

Baixes: Joan Torné, Juan Maza, Oscar Pan, Edu Vives i Enric Socías

Renovacions: Joan Pallarès (entrenador), Eric Martí, Arnau Miró, Arnau Cucurull, Xavi Fabra, Marc Guasch, Sergi Gómez, Gerard Batista, Riki de Antonio, Joel Marigot, Alejandro Agüera, Cesc Martínez, Sergio Giralte, Albert Plana, Oscar Pérez i Ramon Miranda.

grama mercat

FE Grama

Altes: Aleix Díaz (juvenil), Álex Montalbán (juvenil),Víctor Díaz (Granollers), Dani Guiseris (juvenil), Yeray Sabariego (Llagostera), Franco Gauna (Formentera), Aleix Hernando (juvenil) i Adil Azarkan (Teruel).

Baixes: Buba Jallow, Cristóbal León, Damián Obispo, Edu Soler, Jorge Rojas, Alex Luque, Edgar Velasco i Arnau Serra (cedit).

Renovacions: Juanma Pons (entrenador), Victor Colchero, Lucas Álvarez, Ángel González, Adrián Machuca, Bruno Villagrasa, Michel Owono, Roger Peris, Jonathan Linares, Roger García, Diego Luque (delegat), Óscar Muñoz, Juan Carlos Oliver i Roger Peña.