Esquerra Republicana de Catalunya – Sobiranistes (ERC – Sobiranistes)

Primers llocs: Gabriel Rufián, Carolina Telechea i Joan Josep Nuet
Tanquen la llista: Josefina Campas, Eugenia Parejo i Joan Tardà

Les llistes d’Esquerra Republicana al Congrés i al Senat per a les eleccions del proper 10 de novembre, ja s’han presentat. Finalment, la Junta Electoral Central ha retirat Oriol Junqueras i Raül Romeva, inhabilitats pel Tribunal Suprem. Per tant, Gabriel Rufián encapçalarà la llista al Congrés i Josefina Campas, al Senat.

 

 

Aquesta és la llista completa d’ERC – Sobiranistes a la circumscripció de Barcelona:

Congrés dels Diputats

1. Gabriel Rufián i Romero
2. Carolina Telechea i Lozano
3. Joan Josep Nuet i Pujals (Sobiranistes)
4. Maria Carvalho i Dantas
5. Pilar Vallugera i Balañà
6. Marta Rosique i Saltor
7. Joan Capdevila i Esteve
8. Gerard Álvarez i Garcia
9. Adelina Escandell i Grases (Sobiranistes)
10. Xavier Godàs i Pérez
11. Montserrat Vilardosa i Tomàs
12. Josep Domènec Meseguer i Garcia (Mingo)
13. Núria Escursell i Serra
14. Alfons Bech i Peiró (Sobiranistes)
15. Montserrat Font i Fabra
16. Manuel Bueno i Martínez
17. Isabel Vila i Cullell (Sobiranistes)
18. Josep Tomàs Àlvaro i Juncosa
19. Anna Cella i Navarro
20. Josep Miquel Garcia i Castañé
21. Meritxell Romero i Pinet
22. Ismael Benito i Altamirano (Sobiranistes)
23. Maria Teresa Escobar i Gomera
24. Joan Ramon Barrachina i Casals
25. Montserrat Medall i Prades
26. Albert Xoy i Serra
27. Lucía Pérez i Porcel (Sobiranistes)
28. Isaac Garcia i Fernàndez
29. Anna Sosa i Ródenas
30. Josefina Campas i Ferron
31. Eugenia Parejo i Muñoz
32. Joan Tardà i Coma

Suplents:
1. Manuel Navarro i Castillo (Sobiranistes)
2. Beatriu Acín i José
3. Mercè Garrigosa i Ferrando
4. Josep Campmany i Guillot
5. Mireia Monfort i Sòria
6. Olga Torrents i Salvadó
7. Roger Pérez i Àlvarez
8. Pilar Gibert i Gerez
9. Joan Mangues i Sempere

Senat:

1. Mirella Cortés i Gés
Suplent 1: Marta Vilaret i Garcia
Suplent 2: Jesús Terán i Martínez
2. Ana Maria Surra i Spadea
Suplent 1: Inmaculada Ranera i Blasco
Suplent 2: Marcel Escudé i Pascual
3. Robert Masih i Nahar
Suplent 1: Muntsa Marzàbal i Estévez
Suplent 2: Oriol Ortega i Tous