La 26ª edició del festival Sónar se celebra aquesta setmana després que el jutge hagi avalat que Fira de Barcelona contracti una empresa per suplir els muntadors en vaga.

En aquesta edició, betevé emetrà quatre concerts en directe i, a més, a partir de dijous, també s’oferirà la transmissió en directe de 40 concerts en streaming.

Aquesta és la llista definitiva d’artistes d’enguany, tenint en compte que fa només uns dies, A$AP Rocky, que havia d’actuar divendres, va cancel·lar la gira europea després de ser detingut a Suècia. El festival ha confirmat l’estrella del grime Stormzy per substituir-lo.

Sónar de Dia

Dijous dia:
afrodeutsche, anger, arca, berlinist presents gris game live, catnapp, cosmic d’alessandro, daito manabe + kamitani lab: dissonant imaginary, daphni, dengue dengue dengue, desert+desilence, dj lag, faka, fennesz, j colleran, nistra, leon vynehall, lotic: endless power, macromassa, milan w., obongjayar, ouchhh + za!: superstrings, petite noir, rejjie snow, ross from friends, sevdaliza – The Great hope Design, shiva feshareki, slikback, snakehips, titi calor i 700 Bliss.

Divendres dia:
anna vs june, aleesha, artwork, bill kouligas, bruce brubaker & max cooper: glassforms, cascales, dellafuente, diego navarro, dj krush, fakethias, ha$lopablito, hibotep, Holly Herndon: PROTO, karcelen, k á r y y n, lomepal, lao & wasted fates (n.a.a.f.i.), lorenzo senni – stargate, los voluble: flamenco is not a crime, mans o, masego, maya jane coles presents nocturnal sunshine, muqata’a, quiet ensemble – back symphony, sebastian, shelly, virgen maria i ylia.

Dissabte dia:
actress + young paint live ai/av, alvva, bad gyal, branko, brat star, ca7riel + paco amoroso, camille mandoki, cecilio g, dano, deva, erol alkan, fkj, hamill industries & shelly: audible spectrums, hauschka & francesco donadello, jesse baez, katarzia, kelly moran grand piano av live, la diabla, lil moss & friends, lyzza, max cooper live av, nicola cruz, perel, push 1 stop & wiklow: membrane, red axes live, territoire, theo parrish, vōx i yakamoto kotzuga.

Sónar de Nit

Divendres nit:
acid arab live, andy c, daniel avery, disclosure dj set, dj koze, dj seinfeld, enry-k, floating points (6h set), four tet, jarreau vandal, jlin, joseph capriati, mall grab, murlo (live av), octavian, peggy gou & palms trax, phran, sho madjozi, stormzy, tutu, underworld i vince staples.

Dissabte nit:
amelie lens, bad bunny, blawan & dax j, body & soul (6h set), caterina barbieri live av, deena abdelwahed – khonnar live, dixon, dj tennis, fake guido, flava d, haai, kaytranada, sheck wes, louie vega & honey dijon, neon chambers (kangding ray + sigha), paul kalkbrenner, rrucculla, saoirse, skepta, $kyhook i waajeed.

Diumenge nit – Teatre Grec (entrada a part)
The Matthew Herbert Brexit Big Band.

Cartell del Sónar 2019 a Barcelona

  • Sónar de dia

DATA: 18, 19 i 20 de juliol

LLOC: Fira Montjuïc (avinguda Rius i Taulet, s/n)

HORARI: de 13:00 a 00:00 (dijous) i de 13:00 a 23:00 (divendres i dissabte)

PREU ENTRADA 1 DIA: 62 euros

  • Sónar de nit

DATA: 19 i 20 de juliol

LLOC: recinte firal Gran Via de l’Hospitalet de Llobregat

HORARI: obertura de portes a les 20:30

PREU ENTRADA 1 NIT: 83 euros

  • Abonaments pel Sónar 2019

3 DIES + 2 NITS: 200 euros

3 DIES + 2 NITS (VIP): 321 euros

  • Sónar +D

DATA: 18, 19 i 20 de juliol

LLOC: Fira Montjuïc (avinguda de Rius i Taulet, s/n)

HORARI: de 10 a 21:00 (dijous i divendres) i de 13:00 a 21:00 (dissabte)

PREU D’ACREDITACIONS PROFESIONALS: 360 euros (inclou Sónar de Dia i Sónar de Nit)

 

Principals actuacions del Sónar 2019

Dijous, 18 de juliol

Lotic

Escenari  SonarHall a les 16.30 h

El productor texà que ens sorprendrà actuant dins d’una corona reactiva de llum prismàtica, vestida amb una peça a mida d’Áza Aracil.

Catnapp

Escenari Sonar XS a les 17.55 h

L’argentina establerta a Berlín, Amparo Battaglia Lopez, pesca a les procel·loses aigües d’internet per nodrir les seves produccions de traços de R&B, breakbeat, pop o drum and bass.

Sevdaliza

Escenari SonarDôme a les 18.55 h

Sevdaliza torna al SonarDôme la impactant actuació a 2016. I ho fa amb dues novetats importants: una excel·lent cançó i un fantàstic espectacle.

Arca

Escenari SonarHall a les 20.30 h

Després de l’actuació de 2017, el genial productor i vocalista veneçolà Arca torna al Sónar per presentar un nou espectacle amb material audiovisual inèdit.

Divendres, 19 de juliol

Lorenzo Senni – Stargate

Escenari SonarDôme a les 18.15 h

Amb Stargate, Senni donen forma a un so que ells mateixos descriuen com l’espai que hi ha entre el trance a càmera lenta i el moment abans del somni profund.

Dellafuente

Escenari SonarDôme a les 19.30 h

El MC andalús Dellafuente arriba al SônarDome per sorpresa de tots, per demostrar per que es una estrella nacional de la música urbana.

Maya Jane Coles

Escenari SonarVillage a les 20 h

El seu segon amb el seu àlies dubstep i altres herbes, ‘Nocturnal Sunshine’, veurà la llum el 2019 a temps per presentar-lo al Sónar Village.

Stormzy

Escenari SonarClub a les 22.30 h

És l’autor del primer disc de grime que encapçala les llistes de vendes al Regne Unit i arriba després de ser cap de cartell del festival Glastonbury.

Floating Points

Escenari  SonarCar a les 00.00 h

Sam Shepherd, l’home darrere de Floating Points, és el primer conductor per pilotar la nau de SonarCar a Sónar de Nit.

Underworld

Escenari SonarClub a la 01 h

El duet britànic Underworld presentarà l’àlbum ‘Drift’ amb un show audiovisual al SonarClub.

Vince Staples

Escenari SonarPub a la 01.20 h

Vince Staples, un dels MCs més respectats del hip hop nord-americà, debutarà al festival amb un concert al Sónar Nit.

Disclosure DJ Set

Escenari SonarClub a les 03.35 h

Els germans més famosos de l’actual house britànic.

Four Tet

Escenari SonarPub a les 03.50 h

Four Tet oferirà a Sónar l’única actuació en un festival de l’Estat espanyol aquest 2019.

DJ Koze

Escenari SonarPub a les 05.30 h

‘Knock Knock’ de DJ Koze ha estat un dels millors discos d’electrònica del 2018 i l’alemany ho celebrarà al Sónar tancant l’escenari SonarPub.

Dissabte, 20 de juliol

Bad Gyal

Escenari SonarVillage a les 18 h

Alba Farelo és la portaveu amb més crèdit de la ràbia mil·lenial.

Push 1 stop & Wiklow

Escenari SonarComplex a les 18.15 h

Els productors audiovisuals arriben al Sónar amb un show que uneix els algoritmes audio-reactius amb visuals d’efecte tridimensional.

Theo Parrish 

Escenari SonarDôme a les 19 h

El DJ i productor de Detroit porta al Sónar un set especial de 3 hores.

Hauschka

Escenari SonarComplex a les 20 h

El pianista i compositor alemany experimental presentarà el seu nou treball inspirat en el so bàsic i pur del piano.

Bad Bunny

Escenari SonarClub a les 22.30 h

Bad Bunny porta el seu trap i reggaeton per primera vegada a Barcelona.

Lil Uzi Vert

Escenari SonarPub a les 23.15 h

Sónar 2019 acull el debut a l’estat espanyol de Lil Uzi Vert, una de las figures més rellevants del trap i nou rap americà.

Deena Abdelwahed

Escenari SonarLab a les 23.40 h

Amb aquesta manera tan seva d’enfrontar-se a la música urbana, Deena Abdelwahed segueix triomfant en els múltiples festivals de tot el món que la reclamen.

Skepta

Escenari SonarClub a la 01 h

L’MC i productor londinenc arriba al Sónar amb un nou show i noves cançons.

Kaytranada

Escenari SonarPub a la 01.30 h

Kaytranada presentarà el seu esperat segon disc al Sónar 2019.

Paul Kalkbrenner

Escenari SonarClub a les 03.30 h

Una de les rutilants estrelles de l’electrònica berlinesa.

Dixon

Escenari SonarPub a les 04.30 h

Molt pocs DJs al llarg de la història han aconseguit arribar a un lloc gairebé utòpic en el qual poden operar amb total llibertat de moviments. Dixon és un d’ells.

Com arribar i marxar del Sónar 

 

Sónar de dia

METRO: Estació Espanya (Línia 1 i Línia 3)

BUS TMB: D20, H12, H16, V7, 13, 23, 27, 37, 46, 50, 65, 79, 91, 109, 150 i 165

BUS AMB: L70, L72, L80, L81, L86, L87, L94 i L95

FGC: Estació Plaça Espanya

Sónar de nit

SONARBUS (2,50 euros):

Línia 1 – De Sónar de Dia (Av. Rius i Taulet) a Sónar de Nit. Divendres i dissabte de 20:30 a 00:00

Línia 2 – Servei ininterromput entre plaça de les Drassanes i Sónar de Nit. Divendres i dissabte de 20:30 a 08:00

BUS TMB: H12, V3, 37, 46, 65, 79, 109, 125, N1, N15, N16 i N17

BUS AMB: L70, L72, L80, L81, L86, L87, L94 i L95

METRO: Estació Fira (Línia 9)

FGC: Estació Europa-Fira.

Última sortida de Plaça d’Espanya a Europa-Fira: 02:00

Primera sortida d’Europa-Fira a Plaça d’Espanya: 05:54

 

Consulta tots els festivals de música de Barcelona 2019