Concerts de la Setmana

Aquesta és l’agenda de concerts a Barcelona d’aquesta setmana. T’agrada gaudir de la música en directe? Ets fan dels concerts ja sigui dempeus a la Sala Apolo o assegut a L’Auditori de Barcelona? Tots els estils i totes les sales, aquí trobaràs els concerts de la setmana a la nostra ciutat.

Concerts a Barcelona la setmana del 26 de maig al 2 de juny del 2022


Dijous, 26 de maig

  • Ladilla Rusa, Razzmatazz 1, a les 19 h.
  • Guasones, Razzmatazz 2, a les 19.30 h.
  • La Goony Chonga, Sidecar, a les 21 h.
  • Xavi Torres Trio, Milano Jazz Club, a les 19.30 h.
  • El Drogas, Sala Apolo, a les 19.30 h.
  • Lisando Aristimuño, La [2] d’Apolo, a les 20.30 h.
  • Akapellah, WOLF, a les 19.30 h.
  • Simó Brun – Concert solidari SJD, Slow Barcelona, a les 20.30 h.
  • Israel B, La Nau, a les 21 h.
  • Festival Ciutat Flamenco, La Moneta, Luz de Gas, a les 21 h.
  • thanks for coming + Quim Federal, Heliogàbal, a les 21 h.
  • Clarence Bekker Band, Jamboree, a les 19 i a les 21 h.
  • Catriona Morison & Julius Drake, Palau de la Música, a les 20 h.

Divendres, 27 de maig

  • Los Planetas, Razzmatazz 1, a les 19.30 h.
  • Cruïlla XXS: Mishima, al Poble Espanyol, a les 19.30 h.
  • Cruïlla XXS: Delafé i las Flores Azules, Westfield Glòries, a les 19 h.
  • Joe Satriani, BARTS, a les 20.30 h.
  • Cepeda, Razzmatazz 2, a les 20 h.
  • Sons of Med, Razzmatazz 3, a les 20 h.
  • Luna Ki, Sala Apolo, a les 20 h.
  • Derivas: Homenatge a Héroes del Silencio, La [2] d’Apolo, a les 20 h.
  • Ikram Boulum + TUTU, VOL, a les 23 h.
  • SoundCheck_03, Auditori de Cant Batlló, a les 19 h.
  • BMB + Els Pirates ‘Apropa’t al pop’, L’Auditori, a les 18 h.
  • Ressurrecció de Mahler, L’Auditori, a les 19 h.
  • Papa Orbe & Los Científicos del Sabor, Milano Jazz Club, a les 19.30 h.
  • Mr. Kilombo, Salamandra (l’Hospitalet de Llobregat), a les 20 h.
  • Tom Rosenthal, Sala Bikini, a les 20 h.
  • The Cabrians + Moskite Bite, WOLF, a les 20.30 h.
  • Festival Ciutat Flacmenco: Chicuelo, Luz de Gas, a les 21 h.
  • Nate Smith & Kinfolk, La Nau, a les 22 h.
  • Entre Cuatro, Slow, a les 21.30 h.
  • Pale Moon + SaVonis, Heliogàbal, a les 21 h.
  • Telewawachi Kilili, Marula Café, a les 22 h.
  • Black Flower, Jamboree, a les 19 h.
  • Ravi Ram, Palau de la Música, a les 19 h.
  • Orquestra de Cambra Catalana, Palau de la Música, a les 19 h.

Dissabte, 28 de maig

  • Barón Rojo (Gira de comiat) + Panzer, Razzmatazz 1, a les 18.30 h.
  • Combichrist + Mimi Barks, Razzmatazz 2, a les 19.30 h.
  • IMB Festival 2022, Sala Apolo, a les 15 h.
  • Cruïlla XXS: David Otero, Westfield Glòries, a les 19 h.
  • Maka, Sant Jordi Club, a les 21.30 h.
  • Emilio Solla Trio feat Gorka Benítez, Milano Jazz Club, a les 19.30 h.
  • WAX & BOOGIE, El Paraigua, a les 20 h.
  • Sed de Mal, Sidecar, a les 21 h.
  • DIE KR\u00d6GERS + LILA MARCH, Almo2bar, a les 21 h.
  • Nuevo Catecismo Católico + Discípulos de Dionisio, WOLF, a les 21 h.
  • Barnasants: Casa Rambaldi, Luz de Gas, a les 21 h.
  • Mimetica, Slow, a les 21.30 h.
  • FDS Trio, Marula Café, a les 22 h
  • Massaviu, Heliogàbal, a les 21 h.
  • Pau Terol Trio, Sala Jamboree, a les 19 h
  • BMB + Els Pirates ‘Apropa’t al pop’, L’Auditori, a les 11.30 h
  • Ressurrecció de Mahler, L’Auditori, a les 19 h.
  • ‘La Bohème’, de G. Puccini, Palau de la Música, a les 18 h.
  • Masterclass-concert ‘Música sense barreres’ que organitzen Fundació Grup SIFU i el Col·legi d’Arquitectes de Catalunya (COAC), impartida pel prestigiós violoncel·lista i cantant nord-americà Mike Block, juntament amb Oriol Saña, director artístic de la Fundació Grupo SIFU. Al concert participaran artistes amb i sense discapacitat, que actuaran junts. A les 18 h, a la Sala Mirador del COAC (accés gratuï).

Diumenge, 29 de maig

  • David Viñolas i Alberts Freixas, Nota 79, a les 19 h.
  • Les Fourchettes, Milano Jazz Club, a les 19.30 h.
  • Coco & Clair Clair, sala Laut, a les 22 h.
  • Ressurrecció de Mahler, L’Auditori, a les 11 h
  • Pop classics: The Beatles-Queen-Abba, L’Auditori, a les 19 h.
  • Gran Gala Flamenc (Chicuelo i Tati amaya), Palau de la Música, a les 21.30 h.

Dilluns, 30 de maig

  • Final de curs ESMUC: Jam amb Easy Criminals, Jamboree, a les 20 h.
  • Quartet Gerhard, Palau de la Música, a les 20 h.

Dimarts, 31 de maig

  • Alexis Alonso i Jorge Pardo, Sala Nota 79, a les 21.30 h
  • M. Krapovickacs Quartet, Jamboree, a les 19 i a les 21 h.
  • Cobla Sant Jordi- Ciutat de Barcelona, Palau de la Música, a les 19 h.

Dimecres, 1 de juny

  • Dua Lipa, Palau Sant Jordi, 19.45 h.
  • José Mercé, Palau de la Música, a les 20.30 h.
  • Alex Ubago, Luz de Gas, a les 21 h.
  • Manu Chao Acústic + Sound System, Salamandra (l’Hospitalet de Llobregat), a les 20.30 h.
  • Gonzalo Aloras + Yuss Cawa, La Nau, a les 21 h.
  • Néstor Giménez Trio, Jamboree, a les 19 h i a les 21 h.

Dijous, 2 de juny

  • Gattari, La Nau, a les 20.30 h
  • Socunbohemio, Heliogàbal, a les 21 h.
  • Clarence Bekker Band, Jamboree, a les 19 h i a les 21 h.
  • Arcadi Volodos, piano, Palau de la Música, a les 20 h.