La festa major del Poble-sec 2019 se celebra des del 19 al 28 de juliol, sempre durant la segona quinzena del mes, i en diferents escenaris del barri com la plaça del Sortidor, la de les Tres Xemeneies o la del teatre el Molino. Programa. 

Festa Major del Poble-sec: tota la programació

divendres 26

-Plaça Navas

  • 17.30 h: percussió corporal i pintada de grafits

-Carrer Tapioles – Elkano

  • 18 h: Mójate con La Raposa (cal portar xancles i roba per mullar-te)
  • 21 h: Las Bullas: tambores y bailes cantaos del Caribe colombiano
  • 22 h: DJ Materia Hache
  • 00.30 h: DJ Gabachonics

-Carrer Les Hortes

  • 18 h: activitats familiars
  • 21 h: sopar popular
  • 21.30 h: orquestra Tumultuosa
  • 23.15 h: DJ JD’s

-Carrer Nou de la Rambla – Passeig de Montjuïc

  • 19.30 h: classe magistral de zumba
  • 21 h: sopar barbacoa de germanor i música a càrrec de DJ Juanca

-Carrer Elkano – Margarit

  • 20 h: DJ World Music
  • 22 h: concerts

-Parc de les Tres Xemeneies

  • 20.30 h: castellers Poble-sec / cercavila
  • 22 h: Sec a sac: Bossonaya, Tribade, Dj magenta

-Carrer de la Puríssima Concepció

  • 20.30 h: aperitiu Reversible
  • 21.30 h: càpsules audiovisuals i performatives
  • 22.30 h: VJing amb pel·lícules Super 8 recuperades

-Plaça Santa Madrona

  • 21 h: salutació de Festa Major a càrrec de Mercè Mercader
  • 21.15 h: ball de diables i correfoc amb els Diables del Poble Sec
  • 21.30 h: sopar de germanor
  • 22 h: brindis de Festa Major
  • 23 h: jocs de taula

-Carrer Blai, 8

  • 21 h: DJ Belle de Jour & DJ Eduki (Soul, R&B, Funk i Rock’n’Roll)

dissabte 27

-Carrer Roser

  • 10 h: activitats infantils i música en directe. Tallers sobre henna, tika, flors de paper, danses i disfresses
  • 13.30 h: dinar popular
  • 16.30 h: bollywood i música en directe

-Carrer Puig i Xoriguer – Albareda

  • 11 h: espectacle d’animació per a tots els públics amb Landry El Rumbero
  • 12.30 h: concert amb Monique Makon
  • 14.00 h: arrossada popular
  • 16.30 h: escenari boig

-Plaça Santa Madrona

  • 11 h: activitat infantil de Bombolles de sabó
  • 23 h: ball de Festa Major
  • 13 h: dinar popular

-Carrer Tapioles – Elkano

  • 12 h: concert infantil “Pum y Tuang en viaje”
  • 13.30 h: barbacoa argentina a càrrec dels germans Parrilla
  • 18 h: programació musical electro swing i latin sounds

-Carrer Les Hortes

  • 12 h: vermut infantil
  • 14 h: fideuà popular a càrrec de La Seca
  • 17 h: torneig de Backgammon
  • 18 h: berenar poètic
  • 21 h: sopar popular a càrrec del Menjador de La Base
  • 22 h: concert de Maloca i altres músiques de Brasil subversives
  • 23 h: concert de Yacine & The Oriental Groove (fusió de proximitat)
  • 00.30 h: DJ Selector Miss Ex Electroguarritrop

-Carrer Elkano – Margarit

  • 14 h: vermut musical, paella i botifarrada popular
  • 16 h: activitats familiars
  • 20 h: DJ Tropic Music
  • 22 h: concert
  • 24 h: DJ Tropic Music

-Carrer de la Puríssima Concepció

  • 18.30 h: Swing Jam (DJ) i Ballada de swing. Amb Spank the Baby.
  • 21 h: Mancha ‘e plátano. Bomba porto-riquenya
  • 22.30 h: Mitro Sound Cuban Quintet. Sons de La Habana
  • 0 h: DJ session: La Niña Mai (perreo feminista)

-Carrer Nou de la Rambla – Passeig de Montjuic

  • 19 h: espectacle infantil “Anem a la platja”, a càrrec de Caulababa (cal portar vestit de bany i tovallola)
  • 21 h: sopar barbacoa i música

-Parc de les Tres Xemeneies / Castellers del Poble-sec

  • 19 h: Sec a Sac infantil: Ambauka
  • 20.30 h: cercavila amb la Societat Coral Els Moderns del Poble-sec
  • 22.00 h: Sec a Sac adults: Mabel y las Flores de kayangó, Tesa, Hijas de la cumbia

-Plaça del Sortidor

  • 21 h: diables / tabalada

-Plaça Navas

  • 22 h: correfoc adult

-Carrer Blesa

  • 21 h: compartim taules. Sopar veïnal del carrer Blesa
  • 21.30 h: Four Tasec
  • 23.30 h: DJ JD Danz in The Street

diumenge 28

-Plaça Santa Madrona

  • 12 h: actuació de Tabalers del Poble-sec
  • 13 h: vermut popular
  • 19.30 h: final de festa, havaneres i cremat amb el grup Mar i Vent

-Carrer Tapioles – Elkano

  • 12 h: vermut flamenc
  • 13 h: paella popular i barbacoa argentina
  • 15 h: corrillo flamenco
  • 18 h: programació musical

-Carrer Blai

  • 13 h: tancament festa major amb graellada al carrer

-Carrer Blesa

  • 14 h: dinar de germanor

-Carrer Elkano – Margarit

  • 14 h: vermut familiar, paella i botifarrada popular
  • 16 h: activitats familiars

-Fontrodona – Hortes

  • 17 h: gran baixada de carretons pel carrer Fontrodona
  • 20 h: DJ fi de festa
Dies anteriors:

divendres 19 de juliol

  • 19.30 h: cercavila festiva. Recorregut: Església de Santa Madrona, Blai, Concòrdia, Olivera i plaça Santa Madrona
  • 20.30 h: actuacions a la plaça Santa Madrona amb entitats d’arrel tradicional del barri
  • 21 h: pregó de Festa Major a càrrec d’Isabel Costa, directora de l’Escola Poble-sec, i Júlia Costa, mestra i escriptora catalana
  • 21.15 h: actuació de Sandra Clapera Pagès i Jordi Moncayo Montlleó

dissabte 20 de juliol

-Carrer Mata-Piquer

  • 12 h: cercavila amb Els Moderns del Poble-sec
  • 13 h: batucada de la Fundació Taller Artesà
  • 15.30 h: Acte institucional conjunt amb el Club Atlètic Running, el CEAPA Poble-sec, els Castellers del Poble-sec i la Penya Blaugrana Les 3 Xemeneies amb motiu dels 40, 30, 20 i 10 anys respectivament
  • 17.30 h: pilar dels Castellers del Poble-sec
  • 20.30 h: pregó blaugrana a càrrec de Jordi Arranz
  • 21.00 h: sopar de carmanyola i música amb DJ Medi i DJ Favio
  • 22.30 h: ball inaugural de festa major, Concert de La Tropical

-Carrer Sancho Marraco

  • 10 h: el.laboració paelles per al concurs
  • 14 h: dinar popular
  • 16 h: lliurament de premis a la millor paella i actuacions de balls a les sales de La Piconera
  • 18 h: ball popular amb DJ

– Plaça Navas

  • 11 h: activitats infantils
  • 11 h: mapatge col·lectiu del barri per un Poble-sec feminista / FieraFest, mostra d’artesania i projectes de dones
  • 13 h: Vermut poètic
  • 14.30 h: dinar popular
  • 18.00 h: Olimpíades feministes
  • 21.30 h Sopar de veïnes
  • 22 h: nit usical amb DJ Amaia, La Niña Mai i Tonadilleras Show System

-Parc de Les 3 Xemeneies

  • 12.30 h: vermut musical
  • 18 h: concert en directe i DJ World Latin Music

-Plaça Ovidi Montllor

  • 18 h: ballada de sardanes amb la Cobla Baix Llobregat

-Plaça Sortidor

  • 19 h: berenar
  • 20 h: tabalada (sortida plaça del Sortidor)
  • 21 h: correfoc

-Carrer Tapioles

  • 19 h: missa de Festa Major (Santa Madrona)
  • 20.15 h: actuació de la Coral 4 Vents

-Carrer Blesa

  • 21.30 h: concert Tumbaos
  • 22.30 h: concert Pelat i Pelut
  • 23.30 h: DJ Tigre Show System

diumenge 21 de juliol

-Carrer Mata-Piquer

  • 11.30 h: cercavila
  • 12.15 h: festa de l’escuma
  • 13.30 h: aperitiu popular
  • 14.30 h: dinar de carmanyola
  • 16.30 h: actuació infantil a càrrec de Petit-Brunch
  • 19 h: havaneres

-Plaça Santa Madrona

  • 19 h: ballada de sardanes amb la Cobla Rambles

-Carrer Nou de la Rambla

  • 12 h: chill-out llibres i jocs de taula
  • 13 h: vermut flamenc
  • 14.30 h: paella popular
  • 18 h: música en directe

-Parc de Les 3 Xemeneies

  • 12.30 h: jam de samba, maracatu, danses afro per a infants
  • 17 h: Roda de capoeira
  • 20 h: concert

-Plaça Navas

  • 18 h: La Quiero Viva Feat Fera Live / Trahvestidor i Photocall. Menjar i begudes veganes tot el dia
  • 19 h: Txus García Recital Perfo
  • 19.40 h: Las Bajas Pasiones Live
  • 20.40 h: DJ Frau Diamanda
  • 22 h: LSD DJ sessió

-Carrer Blai, 8

  • 20 h: Tango, Homenatge a Gardel
  • dimarts 23-Plaça del Sortidor
    • 16 h: activitats familiars
    • 18 h: micro obert de cantautores

    -Plaça Santa Madrona

    • 20 h: castellers del Poble-sec/ sopar de brases i dj

    -Carrer Blesa

    • 21 h: DJ JD
    • 21.30 h: Manolo Da Costa
    • 23 h: DJ JD

    dimecres 24

    -Plaça de Santa Madrona

    • 19 h: microteatre i cinema a la fresca
    • 20.30 h: microteatre a la fresca Las Fritas “First Round”
    • 21 h: cinema a la Fresca: ‘Tiempo después’

    -Carrer Blesa

    • 21 h: DJette Banana

    -Plaça del Sortidor

    • 21.30 h: cinema a la fresca, ‘Caras y lugares’

    dijous 25

    -Carrer Concòrdia

    • 13 h: dinar popular

    -Carrer Elkano – Margarit

    • 16 h: activitats infantils i concerts
    • 18 h: jocs de taula
    • 20 h: mostra de tallers de Jam Circus

    -Carrer Tapioles – Elkano

    • 18 h: Ring d’arts marcials transfeminista
    • 21 h: Littio X, poesia i art sonor
    • 22 h: DJ HemosCreadoUnMostruo

    -Carrer Les Hortes

    • 19 h: tango i milongues a càrrec d’El Colectivo del Tango
    • 21 h: botifarrada de la revista Altaveu
    • 22 h: flamenc amb Anna Brenes i Jero Ferec

    -Carrer Blesa

    • 19.30 h: Diables del Poble-sec

    -Carrer Blai, 8

    • 20 h: música cubana a càrrec de Yadira Ferrer Quartet

    -Carrer de la Puríssima Concepció

    • 20 h: pregó de la Puri
    • 20.30 h: aperitiu i sopar
    • 22.30 h: jam de la Puri.

    -Plaça Santa Madrona

    • 20.30 h: actuació del grup vocal The Sounddreamers