L’estiu és època de fitxatges i renovacions. Els cinc equips de Barcelona que la propera temporada competiran a la Tercera Divisió treballen per tenir llestes les plantilles. De moment, així està configurat el mercat de fitxatges:

UE Sant Andreu

  • Renovacions: José Segovia; José Antonio Llamas; Joan Noguera; Juanma Miranda; Ton Alcover; Víctor Alonso; Dani Guerrero; Juanan Gallego; Josu Rodríguez; Óscar Muñoz; Mamadou Kandeh, “Kuku”, David López i Alberto Carroza.
  • Altes: Carlos Martínez (Terrassa), Felipe Sá (Granollers), Kamal el Harrak (Llagostera B), Iván Fuentes (Santboià),  Jaume Villar (Leganés B) i Kamal El Harrak (Llagostera B)
  • Baixes: Marc Priego, Alfred Planas, Joel Armengol, Jordi Méndez, Alberto García i Luismi Gracia.

CE Europa

  • Renovacions: Álex Cano, Adri Guillen, Alberto González, Guillem Josa, Ignasi Varona i Oriol González
  • Altes: David Vilajoana ( entrenador Europa B), Gabi López i Guillem Castell (Santboià), Xavi Liébanas (Gavà), Eloi Pena (Llagostera B), Germán Collado (Albacete B), Marc Priego (Sant Andreu), Alfons Serra (Arandina), Joan Compte, Xavi Prats, Xavi Camps, Carlos Torrentbó (Europa B), Josemi Pedrosa (Platges de Calvià) i Jordi Martínez (Lleida Esportiu).
  • Baixes: Joan Esteva (entrenador), David Jiménez, Rubén Canelada, Carles Tena, Àlex Prat, Xavi Pluvins i  Manuel Raíllo.

UA Horta

  • Renovacions: Sergio Castillo, Javi Morales, Genís Blasco, Fernando Galeano, Pablo Beguer, Guillem Rodríguez, Adri Lledó, Gerard Nolla, Marc Río i Domi Berlanga.
  • Altes: Aleix Arenas (Granollers), Eric Alcaraz (sense equip, exVilafranca), Joan Vives (Vilafranca), Nahuel Arroyo (Palamós), Juanjo Carricondo (Gavà), Ferran Tacón (Júpiter), Max Llovera (Lleida Esportiu) i Saúl Coco (Espanyol juvenil).
  • Baixes: Édgar Tejada, Isaac Maldonado, Sergi Arranz, Salva Torreño i Andrés Díez.

UE Sants

  • Renovacions: Yamandú Morgade; Alberto Gómez; Adrián Navarro, “Picolo”; Guillem Hernández; Sergio Navarro; Luis Gaudioso; Guillermo López, “Chicho”; Jonatan Crivillés; David Cura; David Gala; Cristian Fabregat; Alejandro Llauradó; Albert Sumarroca, Joan Forcadell i Jordi Borrull.
  • Altes:  Mario Canti (Viladecans), Aleix Lage (Júpiter), Juli Berenguer (Girona juvenil), Nacho Berché (Unificació Bellvitge juvenil), Abde Afazaz (Unificació Bellvitge), Bruno Fernández (Barbastre), David Monfort, Brian López i Bernat Arnal (Sants juvenil).
  • Baixes: Albert Cervantes i Carlos Álvaro.

 FC Martinenc

  • Renovacions: Roland Garrós, Javi Sánchez, Ramon Rovira, Kilian Vicente, Juan Sosa, Sergi Grimau, Adri Felius, Albert Villegas, Ramón Suárez, Jandro Montejo, Dani Antolínez i Adri Buetas.
  • Altes: David López (Terrassa), Cristian Hidalgo (La Jonquera), Joel Martínez (Cerdanyola), Juanmi Beas (Sant Cugat).
  • Baixes: Daniel Barragán; Miki Poveda; Jordi Fuentes; Santiago Varese; Roberto Sossa;  Sergi Santesteban, “Chechu”, i Marc Esteve.

 

*Actualitzat el 09/07/2018.