partits copa món futbol mundial qatar 2022

Continuen en marxa els partits de la Copa del Món de futbol amb motiu del Mundial de Qatar 2022. 32 seleccions lluiten per poder aixecar la copa daurada i agafar el relleu de França, l’últim guanyador. En total es disputaran 64 partits. El primer va ser el diumenge, 20 de novembre, a les 17 h, i la final, l’últim del torneig, el diumenge 18 de desembre, a les 16 h.

A continuació et detallem tots els resultats, horaris dels partits del Mundial de Qatar 2022 i on veure’ls. Actualitzem tota la informació sobre els partits de selecció de futbol de Qatar.

Quins resultats i horaris de Qatar 2022 vols saber?

Aquests són els jugadors del Barça que jugaran al Mundial 2022 de Qatar
El Barça és un dels equips que més jugadors aporta, amb un total de 16 seleccionats per diverses seleccions

On veure tots els partits del Mundial de Qatar 2022

Tots els partits es podran seguir per la plataforma de pagament Movistar+. A més a més, Televisió Espanyola (TVE) oferirà en obert 19 partits de la competició, entre els quals, tots els de la selecció espanyola, les semifinals i la final.

El Barça és el segon club del món amb més jugadors al Mundial de Qatar 2022
Els blaugrana, amb 16 internacionals, només s’han vist superats pel Bayern de Munic

Tots els resultats i horaris dels partits del Mundial de Qatar (horari peninsular)

Fase de grups

Diumenge 20 novembre

  • 17 h: Qatar-Equador (0-2)

Dilluns 21 novembre

  • 14 h: Anglaterra-Iran (6-2)
  • 17 h: Senegal – Països Baixos (0-2)
  • 20 h: Estats Units – Gal·les (1-1)

Dimarts 22 novembre

  • 11 h: Argentina – Aràbia Saudita (1-2)
  • 14 h: Dinamarca-Tunísia (0-0)
  • 17 h: Mèxic-Polònia (0-0)
  • 20 h: França-Austràlia (4-1)

Dimecres 23 novembre

  • 11 h: Marroc-Croàcia (0-0)
  • 14 h: Alemanya-Japó (1-2)
  • 17 h: Espanya – Costa Rica (7-0)
  • 20 h: Bèlgica-Canadà (1-0)

Dijous 24 novembre

  • 11 h: Suïssa-Camerun (1-0)
  • 14 h: Uruguai – Corea del Sud (0-0)
  • 17 h: Portugal-Ghana (3-2)
  • 20 h: Brasil-Sèrbia (2-0)

Divendres 25 novembre

  • 11 h: Gal·les-Iran (0-2)
  • 14 h: Qatar-Senegal (1-3)
  • 17 h: Països Baixos – Equador (1-1)
  • 20 h: Anglaterra – Estats Units (0-0)

Dissabte 26 novembre

  • 11 h: Tunísia-Austràlia (0-1)
  • 14 h: Polònia – Aràbia Saudita (2-0)
  • 17 h: França-Dinamarca (2-1)
  • 20 h: Argentina-Mèxic (2 – 0)

Diumenge 27 novembre

  • 11 h: Japó – Costa Rica (1-1)
  • 14 h: Bèlgica-Marroc (0-2)
  • 17 h: Croàcia-Canadà (4-1)
  • 20 h: Espanya-Alemanya (1-1)

Dilluns 28 novembre

  • 11 h: Camerun-Sèrbia (3-3)
  • 14 h: Corea del Sud – Ghana (2-3)
  • 17 h: Brasil-Suïssa (1-0)
  • 20 h: Portugal-Uruguai (2-0)

Dimarts 29 novembre

  • 16 h: Equador-Senegal (1-2)
  • 16 h: Països Baixos – Qatar (2-0)
  • 20 h: Gal·les-Anglaterra (0-3)
  • 20 h: Iran – Estats Units (0-1)

Dimecres 30 novembre

  • 16 h: Tunísia-França (1-0)
  • 16 h: Austràlia-Dinamarca (1-0)
  • 20 h: Polònia-Argentina (0-2)
  • 20 h: Aràbia Saudita – Mèxic (1-2)

Dijous 1 desembre

  • 16 h: Canadà-Marroc (1-2)
  • 16 h: Croàcia-Bèlgica (0-0)
  • 20 h: Japó-Espanya (2-1)
  • 20 h: Costa Rica – Alemanya (2-4)

Divendres 2 desembre

  • 16 h: Corea del Sud – Portugal (2 – 1)
  • 16 h: Ghana-Uruguai (0 -2)
  • 20 h: Sèrbia-Suïssa (2 -3 )
  • 20 h: Camerun-Brasil (1 – 0)

Vuitens de final

Dissabte 3 desembre: vuitens de final

  • 16 h: Països Baixos – Estats Units (3 – 1)
  • 20 h: Argentina – Austràlia (partit 50)

Diumenge 4 desembre: vuitens de final

  • 16 h: França – Polònia (partit 51)
  • 20 h: Anglaterra – Senegal (partit 52) (TVE)

Dilluns 5 desembre: vuitens de final

  • 16 h: Japó – Croàcia (partit 53) (TVE)
  • 20 h: primer grup G – segon grup H (partit 54)

Dimarts 6 desembre: vuitens de final

  • 16 h: Marroc – Espanya (partit 55) (TVE)
  • 20 h: primer grup H – segon grup G (partit 56)

Quarts de final

Divendres 9 desembre: quarts de final

  • 16 h: guanyador partit 53 – guanyador partit 54 (partit V1) (un dels dos partits el farà TVE. Encara per decidir)
  • 20 h: guanyador partit 49 – guanyador partit 50 (partit V2)

Dissabte 10 desembre: quarts de final

  • 16 h: guanyador partit 55 – guanyador partit 56 (partit S1) (un dels dos partits el farà TVE. Encara per decidir)
  • 20 h: guanyador partit 51 – guanyador partit 52 (partit S2)

Semifinals

Dimarts 13 desembre: semifinals

20 h: guanyador partit V1 – guanyador partit V2 (TVE)

Dimecres 14 desembre: semifinals

  • 20 h: guanyador partit S1 – guanyador partit S2 (TVE)

Final de consolació

Dissabte 17 desembre: tercer i quart lloc

16 h: perdedor semifinal 1 – perdedor semifinal 2

Final

Diumenge 18 desembre: final

  • 16 h: guanyador semifinal 1 – guanyador semifinal 2 (TVE)