L’Espanyol coneixerà els tres rivals de grup de l’Europa League aquest divendres (13 h). Els pericos van derrotar a la darrera eliminatòria al Zorya Luhansk. Els de David Gallego no es podran enfrontar als equips de la mateixa federació (Getafe i Sevilla) i tampoc amb qui comparteixen bombo.
Bombo 1: United i Arsenal encapçalen els favorits
- Sevilla
- Arsenal
- Roma
- Porto
- Manchester United
- Dinamo de Kiev
- Besiktas
- Basilea
- Sporting CP
- CSKA de Moscou
- Wolfsburg
- Lazio
L’Arsenal, el Manchester United, la Roma i el Porto són els rivals més potents, mentre que el Basilea i el Dinamo de Kiev, es postulen com els més febles.
Bombo 2: PSV i Celtic, dos històrics de Champions
- Gent
- Borussia Mönchengladbach
- Young Boys
- Astana
- APOEL de Nicòsia
- PSV Eindhoven
- Krasnodar
- Celtic Glasgow
- Copenhague
- Braga
- Ludogorets
- Eintracht Frankfurt
L’Espanyol hauria d’evitar el Gladbach, el PSV, l’Eintracht Frankfurt, que són els rivals amb més prestigi.
Bombo 3: Espanyol i Getafe destaquen
- Espanyol
- Getafe
- Standard Lieja
- Stade Rennais
- Saint Étienne
- Qarabağ
- Feyenoord
- Malmö
- Partizan
- Wolves
- İstanbul Başakşehir
Bombo 4: AZ Alkmaar i Rangers, els més coneguts
- Wolfsberger
- Lugano
- Trabzonspor
- Dudelange
- Cluj
- LASK Linz
- Oleksandriya
- AZ Alkmaar
- Slovan Bratislava
- Glasgow Rangers
- Ferencváros
- Vitória SC
Així serà el sorteig de la fase de grups
Els 48 equips es distribuiran en 12 grups de 4 equips (un de cada bombo), i els dos primers classificats passaran a setzens de final, on es trobaran amb els 8 equips repescats de la Champions (Els tercers de cada grup)
Els equips de la mateixa lliga no podran compartir grup i també es preveu que hi hagi equips que no coincideixin per horari (els partits es disputaran a les 18.55 h i a les 21 h). Això vol dir que si el Sevilla va un grup entre A i F, l’Espanyol anirà per força als grups entre G i L.
A Sevilla i Espanyol
B Arsenal i Manchester United
C Oporto i Sporting CP
D Roma i Lazio
E Dínamo de Kiev i Olexandriya
F Beşiktaş i Trabzonspor
G Basilea i Young Boys
H CSKA de Moscú i Krasnodar
I PSV i Feyenoord
J Celtic i Rangers
K Braga i Vitória SC
L Gent i Standard
M Mönchengladbach i Eintracht
N St-Étienne i Rennes
O LASK i Wolfsberger
Calendari Europa League 2019-2020
La competició començarà el 19 de setembre i acabarà a l’estadi de Gdansk a Polònia. Si el campió juga la fase de grups, haurà de jugar 15 partits per ser campió. Els equips que arribin de la Champions (tercers de la fase de grups) s’incorporaran a partir dels setzens de final.
Fase de grups
1a jornada: 19 de setembre
2a jornada: 3 de octubre
3a jornada: 24 de octubre
4a jornada: 7 de novembre
5a jornada: 28 de novembre
6a jornada: 12 de desembre
Rondes eliminatòries
16 de desembre: sorteig de setzens de final, Nyon
20 de febrer: anada setzens de final
27 de febrer: tornada setzens de final
28 de febrer: sorteig de vuitens de final, Nyon
12 de març: anada vuitens de final
19 de març: tornada vuitens de final
20 de març: sorteig de quarts de final i semifinals, Nyon
9 d’abril: anada quarts de final
16 d’abril: tornada quarts de final
30 d’abril: anada semifinals
7 de maig: tornada semifinals
27 de maig: Final – Gdansk Stadium