mercat fitxatges lliga ACB

Els equips de l’ACB comencen a perfilar les plantilles de la propera temporada de la Lliga Endesa, que començarà el 18 de setembre, una competició que enguany tindrà tres equips catalans: Barça, Penya i Manresa. Així queda el mercat d’altes, baixes i renovacions de tots els equips que hi participen en l’ordre de la classificació regular de la temporada 2019-20 de la Lliga ACB.

Altes, baixes i renovacions dels equips ACBACB

FC Barcelona

Altes: Sarunas Jasikevicius (entrenador) i Nick Calathes (Panathinaikos).

Baixes: Svetislav Pesic (entrenador), Ante Tomic, Pau Ribas i Kevin Pangos.

Renovacions: Kyle Kuric, Pierre Oriola,Brandon Davies i Leandro Bolmaro.

ACB

R. Madrid

Altes: Alberto Abalde (València)

Baixes: Salah Mejri, Klemen Prepelic, Mario Nakic (cedit) i Jordan Mickey.

Renovacions: Jaycee Carroll i Felipe Reyes.

ACB

Casademont Saragossa

Altes: Diego Ocampo (FC Barcelona B); Rasheed Sulaimon (JDA Dijon); Jaime Fernández (FC Barcelona B); Jason Thompson, Sagaba Konate (Raptors 905) i Aleix Font (FC Barcelona B).

Baixes: Porfi Fisac (entrenador), Carlos Alocén, Fran Vázquez, Nemanja Radovic, Renaldas Seibutis,  Jaime Pradilla i Chema González.

Renovacions: Dylan Ennis, DJ Seeley, Nico Brussino, Jonathan Barreiro, Robin Benzing, Javier Justitz i Dino Radoncic

ACB

Iberostar Tenerife

Altes: Bruno Fitipaldo (Burgos); Dejan Todorovic (Andorra); Emir Sulejmanovic (Bilbao Basket); Aaron Doornekamp (València); Tyler Cavanaugh (Alba Berlín), Sergio Rodríguez (Bilbao Basket) i Jacobo Díaz (Marín Peixegalego, cedit).

Baixes: Lahaou Konate, Aaron White, Tomasz Gielo, Alex Suárez, Nick Zeisloft, Dino Radoncic, Iffe Lundberg i Jacobo Díaz.

Renovacions: Txus Vidorreta (entrenador), Marcelinho Huertas, Dani Díez, Giorgi Shermadini i Alberto Cabrera.

ACB

Bilbao Basket

Altes: Álex Reyes (Oviedo); Aaron Jones (Crailsheim Merlins); Ludde Hakanson (Zielona Gora); Moses Kingsley (Peristeri), Jaroslaw Zyskowski (Zielona Gora) i Felipe Dos Anjos (Palencia).

Baixes: Ben Lammers, Rafa Martínez, Thomas Schreiner, Iván Cruz, Sergio Rodríguez i Emir Sulejmanovic.

Renovacions: Álex Mumbrú (entrenador), Jonathan Rousselle, Jaylon Brown, Tomeu Rigo, Quentin Serron, Arnoldas Kulboka i Ondrej Balvin.

ACB

Morabanc Andorra

Altes: Haukur Palsson (Unics Kazan), Malik Dime (Lavrio), Oriol Paulí (Gran Canària) i Sergi García (Baskonia).

Baixes: Dejan Todorovic, Dejan Musli, David Walker i Frantz Massenat.

Renovacions: Guillem Colom, David Jelinek, Bandja Sy, Tyson Pérez, Jeremy Senglin i Babatunde Olumuyiwa.

València Basket

Altes: Martin Hermannsson (Berlin); Klemen Prepelic (R. Madrid); Derrick Williams (Fenerbahçe), Nikola Kalinic (Fenerbahce) i Jaime Pradilla (Saragossa).

Baixes: Alberto Abalde, Jordan Loyd, Brock Motum, Maurice Ndour i Aaron Doornekamp.

Renovacions: Jaume Ponsarnau (entrenador), Sam Van Rossom, Fernando San Emeterio, Louis Labeyrie i Mike Tobey.

Baskonia

Altes: Rokas Giedraitis (Berlín), Alec Peters (Efes), Tonye Jekiri (Villeurbenne) i Khadeen Carrington (Riesen Ludwigsburg).

Baixes: Tornike Shengelia, Semaj Christon, Ajdin Penava, Matt Janning, Michael Eric, Shavon Shields (amb drets ACB), Sergi García, Patricio Garino, Jayson Granger i Jurij Macura (cedit).

Renovacions: Dusko Ivanovic (entrenador), Pierria Henry, Achille Polonara, Ilimane Diop, Sander Raieste i Zoran Dragic.

Unicaja

Altes: Tim Abromaitis (Zenit).

Baixes: Melvin Ejim, Josh Adams, Axel Toupane, Frank Elegar, Marko Simonovic i Morgan Stilma.

Renovacions: Luis Casimiro (entrenador), Gal Mekel, Carlos Suárez, Adam Waczynski i Alberto Díaz.

San Pablo Burgos

Altes: Alex Renfroe (Zenit), Xavi Rabaseda (Gran Canària), Jordan Sakho (Manresa), Dejan Kravic (Obradoiro), Omar Cook (Gran Canària) i Kenneth Horton (Brescia).

Baixes: Javi Vega, Ferran Bassas, Augusto Lima, Dragan Apic, Bruno Fitipaldo i Pablo Aguilar.

Renovacions: Vitor Benite, Jasiel Rivero i Thad McFadden.

Gran Canària

Altes: Porfi Fisac (entrenador, Saragossa), Andrew Albicy, Frankie Ferrari, Amedeo de la Valle i Jacob Wiley.

Baixes: Fotis Katsikaris (entrenador), Omar Cook, Manu Lecomte, Oriol Paulí, Xavi Rabaseda, AJ Slaughter, Nikola Radicevic, Demonte Harper i Ioannis Bourousis.

Renovacions: Matt Costello i Stan Okoye.

Joventut Badalona

Altes: Vladimir Brodziansky (Obradoiro), Ferran Bassas (Burgos), Pau Ribas (Barça) i Ante Tomic (Barça).

Baixes: Klemen Prepelic, Kerem Kanter, Alen Omic, Oliver Stevic i Luke Harangody.

Renovacions: Conor Morgan.

Manresa

Altes: Scott Eatherton (Braunschweig); Martynas Sajus (Lietkabelis); Janari Joesaar (BC Kalev); Makai Mason (Berlín); Rafa Martínez (Bilbao Basket), Jonathan Tabu (Le Portel) i Seth Hinrichs (Ulm).

Baixes: Ryan Toolson, Luke Nelson, Luka Mitrovic, Pere Tomàs, Deividas Dulkys, David Kravish, Jordan Sakho, Aleksandar Cvetkovic i William Magarity.

Renovacions: Dani Pérez.

Obradoiro

Altes: Kartal Ozmizrak (Darussafaka); Kassius Robertson (Fortitudo); Rafa García (Obradoiro); Laurynas Birutis (Prienai); Steven Enoch (Louisville), Alex Suárez (Tenerife) i Jake Cohen (Maccabi).

Baixes: David Navarro, Vladimir Brodziansky, Dejan Kravic, Kostas Vasileiadis, Fletcher Magee, Nick Spires, Maxime De Zeeuw i Earl Calloway.

Renovacions: Mike Daum.

R. Betis

Altes: Youssou Ndoye (Nanterre); Nick Kay (Perth Wildcats); Yakuba Ouattara (Mònaco); Nick Spires; Mike Torres (Carramimbre Valladolid); James Feldeine (Hapoel Jerusalem) , TJ Campbell (Turk Telekom Ankara) i Ryan Harrow (Peristeri).

Baixes: Shayne Whittington, Jerome Jordan, Ebuka Izundu, Demetrius Conger, AJ Slaughter, Erick Green i Kenan Sipahi.

Renovacions: Curro Segura (entrenador), Tobias Borg, Pablo Almazán i Obi Enechionyia.

Múrcia

Altes: DJ Strawberry (Orléans); Conner Frankamp (Rethymno); Peter Jok (Cholet); Nemanja Radovic (Saragossa); David DiLeo (Central Michigan); Alex Antetokounmpo (Dominican), Augusto Lima (Burgos) i Jordan Davis (Hapoel).

Baixes: Nikola Radicevic, Askia Booker, Jarell Eddie, Giannoulis Larentzakis, Edu Duran, Dusan Sakota, Delroy James, Kyle Hunt, Kevin Tumba i Manu Lecomte.

Renovacions: Marques Townes, Sadiel Rojas, Rinalds Malmanis i Emanuel Cate.

Fuenlabrada

Altes: Siim-Sander Vene (Varese), Obi Emegano (Le Mans), Melo Trimble (Melbourne), Robert Upshaw (Büyükçekmece),  Leo Meindl (Sao Paulo) i Chema González (Saragossa).

Baixes: Karvel Anderson, Nicolás Richotti, Anthony Brown, Jerome Randle, Pierre-Antoine Gillet, Egidijus Mockevičius.

Renovacions: Vyacheslav Bobrov, Christian Eyenga i Ziga Samar.

Estudiantes

Altes: Alec Brown (Bonn), John Roberson (Galatasarai), Ángel Delgado (Hapoel Holon), Alekxandar Cvetkovic (Manresa) i Nemanja Djurisic (Besiktas).

Baixes: Phil Pressey, Phil Scrubb, Nemanja Dangubic, Khadim Sow, Juan Palacios, Duje Dukan i Byron Mullens.

Renovacions: Javier Zamora (entrenador), Nacho Arroyo, Edwin Jackson, Aleksa Avramovic i Dovydas Giedratis.

 

Delteco GBC

Delteco GBC

Altes: Jan Spean (Hakro Melins); Lucas Faggiano (Bauru); Pere Tomàs (Manresa); Brandone Francis (Iowa Wolves); Jaime Echenique (Wichita State); Dino Radoncic (Saragossa), William Magarity (Manresa) i Viny Okouo (Kedainai Nevezis).

Baixes: Biram Fraye, Alex Murphy, Karamo Jawara, Adam Sollazzo, Reed Timmer, Mikel Uriz, Lazar Mutic, Davis Rozitis.

Renovacions: Johnny Dee, Mikel Motos, Xabi Oroz i Julen Olaizola.

Abans de la Lliga ACB, Lliga Catalana i Supercopa

Recordem que abans de l’inici de la Lliga ACB es disputaran la Lliga Catalana (4 i 6 de setembre) i la Supercopa Endesa (12 i 13 de setembre).